PATRIOTYCZNE PRZEDSZKOLAKI

Ostatnie dni w przedszkolu minęły pod znakiem naszej Ojczyzny. Dzieci poznawały barwy i symbole narodowe, uczyły się patriotycznych wierszy oraz słów Mazurka Dąbrowskiego. Wykonały także liczne prace plastyczne związane z tą właśnie tematyką.

10 listopada natomiast, nasze Przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję ,,Szkoła do hymnu”, zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji było uczczenie bohaterskiej walki narodu polskiego o wolność i niepodległość poprzez odśpiewanie hymnu – ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

Wszystkie grupy przedszkolne, z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych wynikających z panującej pandemii, spotkały się na korytarzu o symbolicznej godzinie 11:11 i z wielkim zapałem, z całego serca odśpiewały hymn narodu polskiego. Postawa naszych małych patriotów jest godna podziwu.

Monika Kubas