FINAŁ KONKURSU "BEZPIECZNE DZIECKO"

Dnia 10.06.2016 r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie - Finał Gminnego Konkursu Plastycznego pt."Bezpieczne dziecko" organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej oraz rozdanie nagród z Powiatowego Konkursu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Makowa Podhalańskiego, pan Paweł Sala, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, starszy aspirant Anna Gąsiorek-Rezler, Komendant Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim, inspektor Paweł Świstek oraz nauczyciele i uczniowie szkół, które brały udział w konkursie.

Impreza rozpoczęła się występem uczniów klas II i III szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali program dotyczący bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie oraz "miś" uczyli dzieci, ale też i dorosłych, zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Występ, przeplatany uroczymi wierszykami oraz piosenkami, wszystkim bardzo się podobał. Po spektaklu aktorzy zorganizowali konkurs dla młodszych widzów. Uczestnicy mieli do odgadnięcia zagadki. Nagrodą za prawidłową odpowiedź był lizak w kształcie wybranego znaku drogowego. Po występie najmłodszych swoje pięć minut mieli uczniowie klas III, którzy musieli rozpoznać znaki drogowe przygotowane przez nasze panie. Po zakończeniu konkursu nadszedł czas na najważniejsze - nagrody, które wręczali osobiście Pan Burmistrz, Pani Rzecznik oraz Pan Komendant. Dzieci bardzo się ucieszyły z otrzymanych upominków. Laureatami - autorami trzech najlepszych prac plastycznych z całej gminy - zostali Kamil Kardaś, Julka Barzak oraz Martynka Kolobius. Rozstrzygnięto także konkurs "Bezpieczne dziecko". Finalistami zostali uczniowie szkół w Juszczynie, Żarnówce, Wieprzcu, Kojszówce, Grzechyni, Białce, Makowie Podhalańskim oraz uczniowie Stowarzyszenia Szkół Katolickich również w Makowie Podhalańskim. Nagrodzono również zwycięzców Gminnego Konkursu Fotograficznego. I miejsce zajęła Justyna Janiczak z naszego Gimnazjum, II miejsce - Katarzyna Buda z Gimnazjum w Grzechyni, III miejsce - Ania Radwan również z Grzechyni. Wyróżnienia przyznano uczniom Gimnazjum z Makowa Podhalańskiego i Białki. Słowo na zakończenie wygłosiła Pani rzecznik, która podziękowała Panu Burmistrzowi za materialne wsparcie przy organizacji tego wydarzenia oraz opiekunom, którzy musieli sprostać wielu obowiązkom wynikającym z przygotowania młodych ludzi do konkursu, a przede wszystkim samym uczestnikom. Po wystąpieniu gości na wszystkich czekał przepyszny poczęstunek.