SPOTKANIE Z MISJONARKĄ

Dzisiaj, 20 września, odwiedziła nas w szkole Pani Dominika Szkatuła, misjonarka z Peru. Na lekcji czwartej opowiadała o swoich przygodach szkole podstawowej, a na lekcji trzeciej w gimnazjum.

Pomaga ona ludziom w Diecezji Św. Józefa znad Amazonki. Natomiast jej koleżanka, a nasza obecna nauczycielka religii w szkole podstawowej - Pani Dorota Kozieł także wędrowała i nosiła pomoc ludziom z Peru. Pani Dominika opowiadała o swoich przeżyciach, o tym jak pomagała trędowatym, jak opiekowała się dziećmi, jak głosiła kazania w parafii i nauczała, jak Amazonka pomogła jej w przemieszczaniu się z wioski do wioski. Mówiła także o dzieciach, które tak jak my uczą się i mają takie same pasje np. piłka nożna. Nie obyło się bez piosenek i ciekawych instrumentów. Pani misjonarka zaraziła nas swoją odwagą i pełnią radości. DZIĘKUJEMY!!!