ROK SZKOLNY 2017/2018

31 października uczniowie naszej szkoły rozpoczęli cykl wyjazdów w ramach projektu Doświadczamy nauki. Pod opieką pań: Beaty Bałos, Magdaleny Rączki i Urszuli Bałos klasy VI brały udział w zajęciach z programowania i robotyki w Krakowskim Parku Technologicznym. Podzieleni na kilka grup rozwiązywali zadania pod okiem pracowników naukowych. Efektem pracy były roboty, które zachwycały swoimi możliwościami. Zwieńczeniem wyjazdu są prezentacje, które zostaną przedstawione w klasach na lekcjach wychowawczych.

Urszula Bałos

Uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami 11.05.2018 roku odbyli wycieczkę do gospodarstwa agroturystyczno-edukacyjnego „Zwierzyniec Kopytkowo” w Izdebniku. Właściciele przyjęli nas  z wielką gościnnością. Choć gospodarstwo ma dopiero 5 lat to przedstawia bogatą ofertę dla zwiedzających. Dzieci karmiły, głaskały i obserwowały zwierzęta. Najwięcej emocji wzbudziły alpaki, daniele i osiołek. Mieliśmy okazję zobaczyć święte krowy indyjskie, świnki wietnamskie, różne odmiany królików, bażanty, nutrie i inne. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące pielęgnacji zwierząt.  Dla dzieci było przygotowane miejsce do wypoczynku, stoliki i hamaki pod kwitnącymi drzewami akacji. W końcu mieliśmy okazję podejrzeć pracę pszczelarza, a właściwie samemu przejąć część jego obowiązków. Oddzielaliśmy miód z plastrów, następnie były one odwirowane i mogliśmy skosztować samodzielnie przygotowanego miodu akacjowego. Dzieci zakupiły pamiątki i wypoczęte oraz pełne wrażeń wróciły do domu.

W dniu 30.05. 2018r. uczniowie klas trzecich a i b w ramach projektu ,,Doświadczamy nauki” pojechali do ZOO w Krakowie. Zwiedzanie ZOO obywało się z udziałem przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach min. o flamingach, uchatkach , hipopotamach, żyrafach jaguarach, słoniach czy pingwinach. W mini ZOO dzieci karmiły niektóre zwierzęta. Uczniowie pogłębiali wiedzę na temat życia wybranych zwierząt i ich pochodzenia. Z uwagą i zaciekawieniem słuchali ciekawostek, które przewodnik opowiadał. Wycieczka do ZOO wszystkim dzieciom przyniosła wiele radości .

Teresa Oleksa