ROK SZKOLNY 2018/2019

Zadanie pierwsze dla klasy IIIB i IIIA Gimnazjum: zajęcia pozalekcyjne z matematyki dla wszystkich uczniów to podnoszenie kompetencji kluczowych. Uczniowie rozwijają sprawność rachunkową, pamięć, logiczne myślenie i utrwalają umiejętności zdobyte na lekcjach matematyki. Kształtują pozytywne nastawienie do podejmowanego wysiłku intelektualnego. Uczniowie korzystają z programów multimedialnych, portali matematycznych, takich jak: e-zadania.pl, epodręczniki.pl, platforma.eduscience.pl, matematyka.pisz.pl, akademiaucziowska.ceo.  Duży wpływ na atrakcyjność zajęć ma wykorzystanie w czasie ich realizacji tablicy interaktywnej i laptopów. Na zajęciach stosuje się metody aktywizujące: pracę zbiorową, w grupach, parach i pojedynczo, co sprawia, że są one bardziej atrakcyjne. Wiedza, którą poszerzają i utrwalają ma się stać podstawą do dalszej pracy nad doskonaleniem sprawności matematycznych, z którymi uczniowie zmierzą się na zdawanym przez nich egzaminie gimnazjalnym.

Agnieszka Kaczmarczyk

Zadanie pierwsze dla klasy IIIAB Gimnazjum: zajęcia pozalekcyjne dla uczniów zdolnych z matematyki. Celem prowadzonych zajęć jest rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz pobudzanie ich do samodzielnego i logicznego myślenia poprzez ćwiczenia, różnego rodzaju łamigłówki umysłowe oraz ciekawostki matematyczne. Uczniowie chętnie biorą udział w konkursach matematycznych: kuratoryjnym, ogólnopolskim czy powiatowym. W powiatowym zdobyli III miejsce, rywalizując z 7 innymi drużynami. Na zajęciach często korzystamy z pomocy zakupionych w ramach projektu, z programów multimedialnych, portali matematycznych, takich jak: e-zadania.pl, epodręczniki.pl, platforma.eduscience.pl, matematyka.pisz.pl, akademiaucziowska.ceo, a także tablicy multimedialnej oraz oprogramowania matematycznego i laptopów. Uczniowie pracują z programem geogebra za pomocą, którego przygotowywują prezentacje multimedialne i rozwijają się na różnych płaszczyznach.

Agnieszka Kaczmarczyk

Zajęcia pozalekcyjne z matematyki dla wszystkich uczniów ­ klasa VIIB

Głównym celem zajęć pozalekcyjnych z matematyki dla wszystkich uczniów w klasie VII jest podwyższenie kompetencji kluczowych. Uczniowie rozwijają sprawność rachunkową, pamięć, logiczne myślenie i utrwalają umiejętności zdobyte na lekcjach matematyki. Kształtują pozytywne nastawienie do podejmowanego wysiłku intelektualnego. Uczniowie korzystają z różnych źródeł informacji np. programów multimedialnych: epodręczniki.pl, platforma.eduscience.pl, matematyka.pl, matlandia.pl. Duży wpływ na atrakcyjność zajęć ma wykorzystanie w czasie ich realizacji z tablicy interaktywnej i laptopów. Na zajęciach stosuje się metody aktywizujące: pracę zbiorową, w grupach, parach i pojedynczo, co sprawia, że są one bardziej atrakcyjne.

Danuta Wicherek