DOWOZY

Rozkład jazdy autobusu szkolnego od 02.09.2021r.

Przywozy uczniów:

- Juszczyn Polany 7: 10

- Juszczyn Zgudy  7: 20

Odwóz uczniów:

- po lekcji 6 godzina 13:00

- po lekcji 8 godzina 14:45

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIAZUJĄCE W OKRESIE PANDEMII COVID-19 W AUTOBUSACH SZKOLNYCH

1. Uczeń może korzystać z transportu do i ze szkoły pod warunkiem, że jego temperatura nie przekracza 37º C oraz nie występują u niego objawy chorobowe, takie jak m.in. katar, kaszel, duszności. Z dowozu do i ze szkoły mogą korzystać wyłącznie uczniowie zdrowi.
  2. Jeżeli w domu ucznia przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych uczeń ten nie może korzystać z dowozu do i ze szkoły.
  3. W przypadku stwierdzenia objawów sugerujących wystąpienie objawów chorobowych wskazujących na możliwość wystąpienia choroby zakaźnej uczeń nie zostanie wpuszczony do autobusu szkolnego. O zaistnieniu tej sytuacji rodzice/prawni opiekunowie ucznia zostaną zawiadomieni telefonicznie. Ich obowiązkiem jest odebranie dziecka osobiście lub przez inną dorosłą osobę przez nich upoważnioną.
  4. Uczeń korzystający z transportu do i ze szkoły jest zobowiązany posiadać przy sobie numer telefonu do rodziców/prawnych opiekunów, który jest zobowiązany udostępnić na żądanie osoby sprawującej opiekę podczas dowozu.
  5. Uczniowie wchodzący do autobusu szkolnego zobowiązani są do używania maseczek zakrywających usta oraz nos.
  6. Przed wejściem do autobusu szkolnego uczniowie zobowiązani są do dezynfekcji dłoni płynem dezynfekcyjnym udostępnionym przez osobę sprawującą opiekę podczas dowożenia.
  7. Osoby sprawujące opiekę podczas dowozu zobowiązane są do stosowania podczas dowozu środków ochrony osobistej, tj. jednorazowych rękawiczek oraz maseczek lub przyłbic.
  8. Zadania opieki podczas dowożenia do i ze szkoły może wykonywać wyłącznie osoba zdrowa bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
  9. Kierowca autobusu szkolnego zobowiązany jest do stosowania podczas dowozu środków ochrony osobistej, tj. jednorazowych rękawiczek oraz maseczki lub przyłbicy.
  10. Zadania kierowcy autobusu może wykonywać wyłącznie osoba zdrowa bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
  11. Kierowca autobusu szkolnego jest zobowiązany do odkażania wnętrza autobusu szkolnego każdorazowo przed rozpoczęciem dowozu oraz po jego zakończeniu płynem do odkażania powierzchni.

Gminnego Zarządu Placówek

Oświatowych w Makowie Podh