Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI NA NASZYM PROFILU FACEBOOK'OWYM

 

 

Artykuły

NA GRZYBY

2016-10-04
Powiększ zdjęcie

W dniu 26.09.2016r. do szkoły zawitał Pan Justyn Kołek - największy grzyboznawca w POLSCE. Przez dwie godziny lekcyjne uczniowie słuchali opowiadań gościa. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o różnych gatunkach grzybów - zarówno tych jadalnych, jak i nienadających się do spożycia.
Wszystkim bardzo się podobało. Zabawna i pouczająca prezentacja

Czytaj więcej o: NA GRZYBY

W POSZUKIWANIU JESIENI

2016-10-04
Powiększ zdjęcie

23 września grupa maluszków razem ze swoimi paniami wybrała się na spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu skarbów jesieni. Piękna złota jesień uśmiechała się do dzieci, dzięki czemu udało nam się zaobserwować, błękitne niebo, piękne kolorowe liście spadające z drzew,  jarzębinę rosnącą na drzewach oraz żołędzie leżące pod dębami. Podczas spaceru maluchy nie tylko obserwowały przyrodę w jesiennej szacie, ale także poznały nazwy drzew występujące w najbliższej okolicy przedszkola oraz skarby, które przynosi ze sobą Pani Jesień. Spacer sprawił maluchom wiele radości.

Czytaj więcej o: W POSZUKIWANIU JESIENI

RAJD BABIOGÓRSKI

2016-09-26
Powiększ zdjęcie

Pierwszego dnia jesieni 2016 roku nasi uroczy gimnazjaliści wybrali się na rajd na Babią Górę.

Czytaj więcej o: RAJD BABIOGÓRSKI

SPOTKANIE Z MISJONARKĄ

2016-09-21
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj, 20 września, odwiedziła nas w szkole Pani Dominika Szkatuła, misjonarka z Peru. Na lekcji czwartej opowiadała o swoich przygodach szkole podstawowej, a na lekcji trzeciej w gimnazjum.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z MISJONARKĄ

SAMORZĄDOWE WYBORY

2016-09-15
Powiększ zdjęcie

W środę 14.09.2016 r.  uczniowie wybierali przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie wyborów była pani Monika Czarna, której pomagała pani Joanna Kubasiak. Wybory były w pełni demokratyczne :)

Czytaj więcej o: SAMORZĄDOWE WYBORY

PIERWSZOKLASIŚCI ZDOBYWAJĄ ŚWIAT

2016-09-15
Powiększ zdjęcie

Dnia 09.09.16r. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum wybrali się na rajd na Halę Krupową. Na początku uroczyście przybyli do kościoła w Skawicy, gdzie uczestniczyli w Mszy Świętej. Po Mszy wzięli udział w koncercie przygotowanym przez kleryków - zespół nazywał się ROCK MIŁOSIERDZIA. Następnie wszyscy wyruszyli niebieskim szlakiem na Halę Krupową. Wycieczka była bardzo udana, uśmiech nieustannie gościł na naszych twarzach.
Dziękujemy za wspaniały rajd!

Czytaj więcej o: PIERWSZOKLASIŚCI ZDOBYWAJĄ ŚWIAT

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

2016-09-04
Powiększ zdjęcie

Właśnie rozpoczął się rok szkolny 2016/2017. Uczniowie z Kojszówki i z Juszczyna po dwóch miesiącach odpoczynku znowu spotkali się w szkole. O godzinie ósmej rozpoczęła się msza święta w kościele. Po mszy świętej wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej w szkole w Juszczynie, gdzie Pani Dyrektor Urszula Bałos otworzyła rok szkolny. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w swoich klasach by omówić plan lekcji. Witaj szkoło!

Czytaj więcej o: WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „MALI PRZYJACIELE PRZYRODY”

2016-06-22
Powiększ zdjęcie

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie z najmłodszej grupy przedszkolnej O „c” uczestniczyli w zajęciach z  innowacji pedagogicznej „Mali przyjaciele przyrody”. Zakładane cele były realizowane na bieżąco podczas zajęć edukacyjnych. Kręgi tematyczne były podzielone na  cztery obszary: „Woda”, „Ziemia”, „Powietrze”, „Ogień”.  W trakcie realizacji innowacji uczniowie  poznawali najbliższe środowisko i jego specyfikację przyrodniczą, współczesne zagrożenia przyrody, prawnie chronione obiekty i  obszary. Obserwowali, eksperymentowali i odkrywali środowisko naturalne, rozpoznawali pospolite gatunki roślin przy pomocy atlasów i prostych kluczy, dostrzegali walory przyrodnicze najbliższego regionu.  Praca uczniów oceniana była na podstawie obserwacji zachowań i zaangażowań dzieci podczas zajęć, wytworów pracy plastycznej i technicznej.

Czytaj więcej o: INNOWACJA PEDAGOGICZNA „MALI PRZYJACIELE PRZYRODY”

FINAŁ KONKURSU "BEZPIECZNE DZIECKO"

2016-06-13
Powiększ zdjęcie

Dnia 10.06.2016 r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie - Finał Gminnego Konkursu Plastycznego pt."Bezpieczne dziecko" organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej oraz rozdanie nagród z Powiatowego Konkursu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Makowa Podhalańskiego, pan Paweł Sala, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, starszy aspirant Anna Gąsiorek-Rezler, Komendant Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim, inspektor Paweł Świstek oraz nauczyciele i uczniowie szkół, które brały udział w konkursie. 

Czytaj więcej o: FINAŁ KONKURSU "BEZPIECZNE DZIECKO"

WYSTAWA "JUSZCZYN W FOTOGRAFII"

2016-06-09
Powiększ zdjęcie

9 czerwca 2016 r. otwarta została wystawa "Juszczyn w fotografii" przygotowana przez uczniów klas drugich naszego gimnazjum. Przez cały rok pracowali, aby uchwycić urok i piękno zakątków swojej miejscowości. Począwszy od zabytków, poprzez ciekawe obiekty, aż po lokalną przyrodę dokumentowali otaczający ich świat.
Zdjęcia można oglądać na tablicach na makowskim rynku, które udostępnił Dom Kultury w Makowie Podhalańskim (www.facebook.com/makowskakultura).
Przygotowana przez uczniów wystawa jest efektem realizacji projektu edukacyjnego. Autorzy zdjęć to: Dawid Czyszczoń, Justyna Janiczak, Adrian Kachel, Daniel Kaczmarczyk i Karolina Smyrak. Opiekunem projektu był pan Mariusz Adaszek.
Więcej zdjęć można prezentujących Juszczyn można znaleźć także na fanpage'u www.facebook.com/fotojuszczyn
Zapraszamy do oglądania i komentowania.

Czytaj więcej o: WYSTAWA "JUSZCZYN W FOTOGRAFII"