Zadanie 4 Kompetencje przyrodnicze w Szkole Podstawowej - klasy IV-VI

Zajęcia przyrodnicze dla  wszystkich uczniów klas IV- VI

Uczniowie prowadzili obserwacje mikroskop[owe , ćwiczyli posługiwanie się lupą oraz lornetką, doskonalili wiedzę przez gry dydaktyczne, ćwiczyli określanie kierunków geograficznych, pracowali z atlasami, uczyli się posługiwać planem, mapą.
Poszerzali i doskonalili umiejętności zdobyte na lekcjach przyrody, korzystali z tablicy interaktywnej oraz zasobów platformy Eduscience .
W klasach szóstych uczniowie przygotowali prezentację na temat poznanych kontynentów. Prezentacje były w formie multimedialnej i w postaci plansz, które są prezentowane na górnym korytarzu.
Bernadeta Biskup

Uczniowie na zajęciach w klasach czwartych utrwalali i poszerzali wiadomości o działaniu układu pokarmowego, krwionośnego, oddechowego, ruchu i nerwowego. Korzystali z laptopów. Oglądali filmy o działaniu tych układów. Wypełniali karty pracy. Układali puzzle na Platformie Eduscience.

W klasach piątych uczniowie pracowali projektem. Projektowali wycieczkę po Pojezierzu Mazurskim oraz wykonali projekt o atrakcjach turystycznych Warszawy. Korzystali z gier planszowych. Prezentowali  zabytki Gdańska.

W klasach szóstych uczniowie wykonali prezentację o ptakach żyjących w Polsce. Korzystali z leksykonów i kart pracy. Utrwalali wiadomości o bezkręgowcach i kręgowcach. Wszystkie klasy wykorzystywały materiały z Akademii Uczniowskiej i Platformy Eduscience.

Bernadetta Biskup

Sprawozdanie z wycieczki unijnej na  Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

1 lutego braliśmy udział w wycieczce w ramach projektu unijnego. Zajęcia pod nazwą „Świetlik” odbywały się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nasza grupa od godziny 9.00 uczestniczyła w warsztatach na temat budowy oka. Dowiedzieliśmy się, że mamy w oku plamkę ślepą. Odkrycie to bardzo nas zaintrygowało, tym bardziej, że mogliśmy sami przekonać si, ze tak jest. Na drugich warsztatach poznawaliśmy zasady dynamiki Newtona oraz bezwładności. Tam również wykonywaliśmy bardzo ciekawe eksperymenty. Na trzecich zajęciach dowiedzieliśmy się po co ludziom dwoje oczu. Pracownik naukowy, który prowadziła z nami zajęcia powiedział nam takie zdanie: "Czemu patrzysz żabko zielona na głupiego faraona?", dzięki temu zapamiętaliśmy kolory tęczy.
                Zajęcia bardzo nam się podobały i dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych rzeczach. Chcielibyśmy pojechać tam jeszcze raz.

Marta Bobak
                                                                                                                              Oliwia Borowy
                                                                                                                              Hubert Grzechynka
                                                                                                                              Kinga Guzik
                                                                                                                              Wojciech Jabcoń
                                                                                                                              Natalia Kaczmarczyk

Wycieczka unijna do Krakowa na Uniwersytet Jagielloński

Klasa 6b pojechała na wycieczkę do Krakowa na Uniwersytet Jagielloński dnia 1 lutego 2018 r. Po przyjeździe poszliśmy do szatni ściągnąć kurtki i czapki. Pierwsze zajęcia były o oku, pan mówił nam o budowie oka i jak widzimy okiem. Później pokazał jak trzeba zrobić zdjęcie 3D, wykonał kilka i prosił nas o ocenę czy zdjęcie jest zrobione dobrze czy źle. Na koniec oglądaliśmy krótki  film 3D, po którym bolały nas oczy, ponieważ okulary, które nam dano nie były najnowszej technologii. Potem poszliśmy na zajęcia z sił tarcia, gdzie prowadzący robił eksperymenty takie jak: rozpęd i hamowanie krzesła z jedną dziewczyną i z dwoma. Eksperyment był bardzo fajny i ciekawy. Pan pokazał nam, że jak się jedzie windą do góry to ciało staje się cięższe, a jak w dół to mniej ociężałe. Na koniec całego pobytu na uniwersytecie  uczestniczyliśmy w zajęciach o świetle, na których dowiedzieliśmy się, że jak żarówka jest cieplejsza to zmienia się jej kolor. To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń, cała wycieczka bardzo nam się podobała.

Polak Bartłomiej

Wicherek Daniel