SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚWIĘTEJ JADWIGI KRÓLOWEJ POLSKI W JUSZCZYNIE

                  Juszczyn 268

                  34-231 Juszczyn

Adres

                  Juszczyn 268


                  34-231 Juszczyn


Kontakt

Zespół Szkół w Juszczynie

34-231 Juszczyn 268

E-mail: sekretariat@spjuszczyn.pl

tel. 33/8773886

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 511130
  • Do końca roku: 72 dni
  • Do wakacji: 244 dni

Kalendarium

Sobota, 2018-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Zadanie 6 Rozwijanie podstawowych kompetencji kluczowych na wyjazdach edukacyjnych

31 października uczniowie naszej szkoły rozpoczęli cykl wyjazdów w ramach projektu Doświadczamy nauki. Pod opieką pań: Beaty Bałos, Magdaleny Rączki i Urszuli Bałos klasy VI brały udział w zajęciach z programowania i robotyki w Krakowskim Parku Technologicznym. Podzieleni na kilka grup rozwiązywali zadania pod okiem pracowników naukowych. Efektem pracy były roboty, które zachwycały swoimi możliwościami. Zwieńczeniem wyjazdu są prezentacje, które zostaną przedstawione w klasach na lekcjach wychowawczych.

 

Urszula Bałos

 

 

Uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami 11.05.2018 roku odbyli wycieczkę do gospodarstwa agroturystyczno-edukacyjnego „Zwierzyniec Kopytkowo” w Izdebniku. Właściciele przyjęli nas  z wielką gościnnością. Choć gospodarstwo ma dopiero 5 lat to przedstawia bogatą ofertę dla zwiedzających. Dzieci karmiły, głaskały i obserwowały zwierzęta. Najwięcej emocji wzbudziły alpaki, daniele i osiołek. Mieliśmy okazję zobaczyć święte krowy indyjskie, świnki wietnamskie, różne odmiany królików, bażanty, nutrie i inne. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące pielęgnacji zwierząt.  Dla dzieci było przygotowane miejsce do wypoczynku, stoliki i hamaki pod kwitnącymi drzewami akacji. W końcu mieliśmy okazję podejrzeć pracę pszczelarza, a właściwie samemu przejąć część jego obowiązków. Oddzielaliśmy miód z plastrów, następnie były one odwirowane i mogliśmy skosztować samodzielnie przygotowanego miodu akacjowego. Dzieci zakupiły pamiątki i wypoczęte oraz pełne wrażeń wróciły do domu.                                                                                  

 

 

 

W dniu 30.05. 2018r. uczniowie klas trzecich a i b w ramach projektu ,,Doświadczamy nauki” pojechali do ZOO w Krakowie. Zwiedzanie ZOO obywało się z udziałem przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach min. o flamingach, uchatkach , hipopotamach, żyrafach jaguarach, słoniach czy pingwinach. W mini ZOO dzieci karmiły niektóre zwierzęta. Uczniowie pogłębiali wiedzę na temat życia wybranych zwierząt i ich pochodzenia. Z uwagą i zaciekawieniem słuchali ciekawostek, które przewodnik opowiadał. Wycieczka do ZOO wszystkim dzieciom przyniosła wiele radości .

 

Teresa Oleksa

 

 

Wycieczka w ramach projektu unijnego do ZOO Kraków.

 

 

 

 

 

W dniu 10 .09.2018 klasy 2b i 3 udały się na wycieczkę unijną do Zoo w Krakowie. Dzieci były bardzo przejęte tym wyjazdem ,gdyż mogły niejednokrotnie po raz pierwszy , na żywo, zobaczyć zwierzęta. Najbardziej byliśmy zainteresowani zwierzętami egzotycznymi. Zauroczyły Nas tygrysy , pingwiny czy różowe flamingi.  Podczas zwiedzania dużo ważnych informacji udzielił Nam Pan przewodnik ,który  w ciekawy sposób opowiadał Nam o życiu i zwyczajach zwierząt. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć ciekawe zwierzęta, cieszyć sie ich wyglądem i podpatrzeć ich tryb życia.  W Małym Zoo mogliśmy także pokarmić ich przysmakami . Karmiliśmy świnki morskie , sarenki i koziołki.

 

 Wycieczka ta była dla Nas dużym przeżyciem i znalazła swoje odzwierciedlanie w zajęciach  projektowych w szkole.

 

 

 

Klasa2a wych. H. Wilczek

 

 

 

W dniu 13.0.2018 realizowaliśmy tematy:

 

Edukacja polonistyczna : Pisania sprawozdania po wycieczce do ZOO.

 

Wychowanie fizyczne: Ćwiczenia gry i zabawy bieżne .Doskonalenie reakcji na bodźce wzrokowo słuchowe, naśladowanie ruchów ptaków i kroków zwierząt.

 

Edukacja plastyczna: Origami – składanie z papieru pingwina i słonia.

 

 

 

Klasa 2b wych.  M. Woźny

 

W dniu 11.09.2018r. realizowaliśmy tematy:

 

Edukacja przyrodnicza; Rozmowa o zwierzętach oglądanych w zoo. Rozwiązywanie zagadek. Zapisywanie zdań na temat wycieczki.  Opis egzotycznych zwierząt.

 

W dniu 14.09.2018r. Edukacja plastyczna:  Wykonywanie zwierzątka z plasteliny - kompozycja przestrzenna.

 

Klasa 3 wych. E. Bogdan

 

 11.09.2018r realizowaliśmy  temat:

 

 

 

Edukacja polonistyczna: ,,Zoologiczne rebusy” –rozpoznawanie nazw zwierząt, a także samodzielne układanie rebusów . Piosenka ,,Jedziemy do ZOO”

 

12.09.2018 r  temat

 

Edukacja przyrodnicza ,, Zwierzęta egzotyczne ” – praca z mapą świata . Umieszczanie zwierząt w ich naturalnych obszarach występowania. Krzyżówka ,,Zwierzęta naszych lasów”

 

               Beata Pacyga

 

 

 

W dniu 21 września 2018 roku  klasa 2b pojechała do Gospodarstwa Agroturystyczno –Edukacyjnego „Zwierzyniec-Kopytkowo” w Izdebniku w ramach projektu „Doświadczamy nauki”. W mini - zoo dzieci mogły nie tylko zobaczyć i wiele dowiedzieć się o zwierzętach, ale oglądać je z bliska, dotykać, głaskać, karmić i to właśnie było powodem zachwytu i dostarczyło im wspaniałych przeżyć.
Uczniowie uczestniczyli także w miodobraniu. Poznawali życie pszczół, ich zwyczaje oraz sposób uzyskiwania miodu. Drugoklasiści mogli popróbować  smacznego i zdrowego miodu prosto z wirówki.

 

Po wycieczce,  realizowaliśmy projekt „ Atrakcje Kopytkowa” .

 

W dniu 24.09. 2018r. - Opowiadanie o rzadkich okazach zwierząt przebywających w gospodarstwie agroturystycznym. Malowanie wybranych zwierząt.

 

 W dniu 27.09. 2018r. Realizując temat: Jakie skarby zawdzięczamy pszczołom? Wspominaliśmy o zwyczajach pszczół, roli pszczół w przyrodzie, roślinach miododajnych, sposobie pozyskiwania miodu i wartościach odżywczych i zdrowotnych miodu. Wykonaliśmy makietę pasieki.

 

Zwierzyniec Kopytkowo

14 września 2018 r. w ramach projektu „Doświadczamy nauki” klasy 2a i 3 odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Izdebniku „Zwierzyniec Kopytkowo”. Uczniowie doświadczyli tam bliski kontakt z naturą i zwierzętami. Głaskanie i karmienie zwierząt to duże doświadczenie dla małych przyrodników. Również pokaz miodobrania sprawił im wielką frajdę. Każdy mógł na chwilę wcielić się w rolę pszczelarza, wyczyścić ramkę z wosku i sprawdzić, ile miodu się w niej znajduje. Po tak wykonanej pracy miód na pewno smakował jeszcze bardziej zwłaszcza, że spływał wprost z wirówki do miodu. Spacer ścieżką edukacyjną zachęcił dzieci do obserwacji zwierząt nie tylko rodzimych, ale także egzotycznych. Pobyt w Kopytkowie to nie tylko zwierzęta, to również obserwacja lasu, słuchanie śpiewu ptaków i zaczerpnięcie świeżego powietrza.

Kl. 2a

17.09.2018

Temat dnia: Jestem przyjacielem zwierząt 

Ed. wczes. Swobodne wypowiedzi na temat pobytu w gospodarstwie agroturystycznym Zwierzyniec Kopytkowo. Wyróżnianie nazw zwierząt i ptaków. Zwierzęta domowe. Budowa ptaków. 

Ed. plastyczna: W gospodarstwie  - kolorowanie pastelami zwierząt żyjących w gospodarstwach domowych.

Kl 3

17.09.2018

Ed. wczesn. Układanie historyjki  obrazkowej ,,  Etapy powstawania miodu".

Ed. matem. ,,Rysowanie sześciokątów - plastrów miodu".

18.09.2019

Ed. wczesn. Quiz przyrodniczy ,,Jakie to zwierze" Praca z masa solną ,,Zające".