RADOSNE ŚWIĘTO

Na pamiątkę radosnych wydarzeń z 11 Listopada 1918 r. obchodziliśmy w naszej szkole uroczyście kolejne Narodowe Święto Niepodległości.

101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski świętowaliśmy dwuetapowo.

8 listopada artystyczny występ skierowany dla uczniów O-III przygotowała klasa II pod opieką p. Haliny Kaczmarczyk we współpracy z p. Haliną Wilczek, która zadbała o oprawę muzyczną przedstawienia.

W tym dniu o symbolicznej godzinie 11:11 na sali gimnastycznej odśpiewaliśmy hymn Polski przy asyście pocztu sztandarowego.

12 listopada – dla klas starszych – montaż słowno – muzyczny wyreżyserowała p. Elżbieta Borys z pomocą ks. Przemysława Ciosa, p. Beaty Bałos i Izabeli Zdebskiej, czuwającej nad oprawą plastyczno–muzyczną.

Grupa teatralna reprezentowana przez wykonawców z klas ósmych i piątych  w sugestywny sposób przeniosła nas w rzeczywistość czasów grozy i pogardy, jakim był okres II wojny światowej. Wspomnienia trudnych dni opowiedziane językiem poezji, dokumentu filmowego i zakazanej piosenki dostarczyły odbiorcom wiele wzruszeń.

Bernadeta Biskup

Beata Bałos