LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Juszczynie  przystąpił do programu składając formularz aplikacyjny w Urzędzie Gminy Maków Podhalański. Zgodnie z liczbą uczniów w szkole - 243 szkoła otrzyma wsparcie w kwocie 72.900zł. W ramach tej kwoty szkoła zostanie doposażona liczny nowoczesny sprzęt, dzięki któremu uczniowie naszej placówki  będą mogli uczyć się wykorzystując sprzęt i  technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie przekazane ma być  jeszcze w 2021 roku w całości z góry.

Wnioskowane doposażenie naszej szkoły to:

- sprzęt podstawowy – obowiązkowy dla każdej ze szkół

• Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
  • Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
  • Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
  • Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

- sprzęt dodatkowy:

• Teleskop z akcesoriami,
  • Gogle Wirtualnej Rzeczywistości VR z akcesoriami i oprogramowaniem,
  • Stacje pogodową z akcesoriami
  • Pomoce dydaktyczne potrzebne na lekcjach fizyki