POCZYTAJMY RAZEM

Z inicjatywy szkolnej biblioteki w tym roku włączyliśmy się w Światowy Dzień Głośnego Czytania. Pierwszego października wybrani uczniowie z  6b i 8b udali się z wizytą do klas zerowych, by poczytać maluchom o przygodach Czarnego Noska.

Książka Janiny Porazińskiej o Misiu pracującym w redakcji czasopisma dla dzieci zaciekawiła najmłodszych. Słuchali z  zainteresowaniem i odpowiadali trafnie na pytania sprawdzające zrozumienie czytanego tekstu, za co byli nagradzani słodyczami.

Akcja promująca czytanie spodobała się nie tylko młodym słuchaczom, ale i starszym lektorom, którzy zobowiązali się do przeprowadzania kolejnych czytelniczych edycji.

klasa VIb