RAJD NA LUBOŃ WIELKI

W dniu 20. listopada 2019 r. uczniowie klas ósmych  wzięli udział w rajdzie na Luboń Wielki zorganizowanym przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „TUR-EKO”.

Na szlak ruszyliśmy z Rabki Zaryte pełni entuzjazmu i zapału zwłaszcza, że pogoda nam od początku sprzyjała. Trasa wiodła żółtym szlakiem tzw. Percią Borkowskiego, z którego mogliśmy podziwiać widoki na Gorce, Beskid Wyspowy i Tatry. Niesamowite wrażenie zrobił na nas Rezerwat Przyrody Luboń Wielki – największy w Beskidzie Wyspowym jęzor osuwiska fliszowego z gołoborzem. Po kilku godzinach męczącej wędrówki dotarliśmy na szczyt (1022 m n.p.m.), gdzie przy ognisku, zapachu pieczonych kiełbasek i dźwiękach gitary śpiewaliśmy piosenki turystyczne i nie tylko. Droga powrotna szlakiem niebieskim upłynęłam nam w doskonałych nastrojach.

Patrycja i Agnieszka