ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkole od lat uczestniczy w obchodach tego miłego święta.

Starszaki z klasy „Ob” i maluszki z klasy  „Od” obchodziły ten dzień trochę wcześniej i w piątek 22 listopada każdy przedszkolak przyszedł ze swoim ulubionym przyjacielem- misiem. Świętowały misie małe i duże, wyjątkowe dla każdego dziecka, a nawet będące pamiątką rodzinną. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentowania swojego misia kolegom i koleżankom w grupie. Następnie wszyscy przedszkolacy oglądali zdjęcia na temat historii pluszowego misia oraz poznawali bohaterów literackich i filmowych słuchając czytanej bajki pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, „Kubuś Puchatek”. W ciągu całego dnia dzieci bawiły się przy misiowych piosenkach oraz wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, układały puzzle „Miś”. Uroczystość dostarczyła wszystkim uczestnikom wspaniałych i niezapomnianych wrażeń, a każdy przedszkolak otrzymał medal przyjaciela misia..

Katarzyna Stopka, Anna Wieczorek

22 listopada przedszkolaki z klasy 0c, w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się kilka dni wcześniej kiedy to dzieci wykonały zaproszenia dla swoich misiów. W piątek natomiast, od samego rana, do naszej klasy przybywali mili goście. Zabawom z ulubionymi pluszakami przedszkolaków nie było końca. Dzieci chętnie przedstawiły wszystkim swoje maskotki, a następnie zaśpiewały piosenkę o grubym Misiu Krzysiu. Dowiedziały się także kiedy powstał pierwszy miś i jaka była tego przyczyna.  Starannie wykonały pracę plastyczną i świetnie się bawiły przypinając misiowi kokardki z zasłoniętymi oczami. To był naprawdę wesoły dzień.

Monika Kubas