MIKOŁAJKOWA RADOŚĆ OBDAROWYWANIA

Tradycją w naszej szkole jest obchodzenie mikołajek. Działania związane z tym wydarzeniem rozpoczęły się 2 grudnia.

Na górnym korytarzu ruszyła ,, Loteria Fantowa’’, z której dochód przeznaczono na misje w Peru, a na dolnym korytarzu prowadzono ,, Mikołajkowy Kiermasz’’.

Uzyskane środki finansowe przeznaczono na wsparcie dzieci z OREW -u w Juszczynie.

Zorganizowano również  akcję ,, Paczka dla potrzebujących z Juszczyna’’.

5 grudnia Mikołaj odwiedził klasy 0 – III. Wszyscy postarali się , aby ubranie miało świąteczny akcent. Mikołaj ubrany tradycyjnie w czerwony strój miał ogromną siwą brodę, wąsy i brwi. Każdy otrzymał prezent. W podziękowaniu dzieci śpiewały piosenki o Mikołaju.

Starsi uczniowie mikołajki obchodzili w różny sposób. Dwie klasy / VII a i IV a/ prowadziły losowanie komu zrobić prezent, trzy / V a, VI a, VI b/ były w Krakowie w manufakturze czekolady i na seansie filmowym w kinie. Pozostałe zespoły  zorganizowały sobie filmy i degustację pizzy.

W naszej szkole uczniowie klas ósmych zorganizowali zbiórkę dla chorego Olafa z Zawoi.

Polegała ona na uzyskaniu dochodu ze sprzedaży przygotowanych przez nich wypieków.

Uczniowie z projektu ,, Iskra szczęścia ‘’ zorganizowali mikołajki dla parafii w Juszczynie.

Bernadeta Biskup