ANDRZEJKI W KLASACH I – III

Celem spotkania andrzejkowego w klasach I – III było zapoznanie uczniów z ludowymi wierzeniami oraz kultywowanie tradycji związanych z tym wydarzeniem.

Każdy z nas  często myśli o tym, co go w życiu spotka. Chce poznać swoją przyszłość.

Wigilia św. Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb poświęconych miłości i małżeństwu. Chłopcy, a zwłaszcza dziewczęta usiłują w tym dniu dowiedzieć się o swym przyszłym losie.

Jak co roku tradycyjnie w ten dzień w naszej szkole było tajemniczo i magicznie.

Po korytarzach snuły się czarodziejki, wszyscy byli odświętnie ubrani. W klasach organizowaliśmy ciekawe wróżby, były też wspólne tańce przy muzyce. Szybko minął ten miły dzień,  pełen zabaw i śmiechu.

Bernadeta Biskup