WIGILIJNE SPOTKANIA

Świąteczny okres przygotowań rozpoczął się w naszej szkole już w ubiegłym tygodniu pod hasłem „Mikołajkowa radość obdarowywania”. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali 6 grudnia słodki poczęstunek od Spółdzielni Uczniowskiej.

W klasach i na korytarzach pojawiły się świąteczne dekoracje. Ruszyła akcja ,, Góra Grosza’’, której patronuje Samorząd Uczniowski.

Piątek 20 grudnia stał się dniem szczególnym w naszej szkole. We wszystkich oddziałach 0 – VIII odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie i rodzice postarali się, aby podczas wspólnego kolędowania na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy, opłatek, świąteczne życzenia. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani.

W części artystycznej uczniowie klas trzecich zaprezentowali tradycyjne jasełka dla młodszych grup. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem artyści odegrali swoje role i przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w betlejemskiej stajence. Na zakończenie pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia  z okazji zbliżających się świąt.

Dla klas IV – VIII uczniowie z projektu „Iskra szczęścia” przygotowali spektakl „Dla nas On przyszedł tu”. Wspólnie śpiewano kolędy a na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył wszystkim życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Bernadeta Biskup