SEN O HELLADZIE

Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole dwóch krakowskich aktorów-Wojciecha Habelę i Jacka Lecznara, którzy tym razem (10stycznia 2020r.) zaprezentowali uczniom klas IV-VIII spektakl Sen o Helladzie.

Na 45 minut przenieśliśmy się w świat mitologii greckiej i z uwagą słuchaliśmy historii o stworzeniu świata, dziejów Prometeusza czy Pandory.  Szczególne zainteresowanie wzbudziła scena z wyrocznią delficką, której rolę odegrała jedna z naszych koleżanek. Dużo było zabawy i radości, bowiem reżyserzy przedstawienia często wprowadzali dowcipne, a jednocześnie pouczające komentarze. Świetnie wypadł też pojedynek Hektora i Achillesa, bo aktorzy zadbali o właściwe rekwizyty wojenne i efekty dźwiękowe. Spektakl został dobrze przygotowany i ciekawie zaprezentowany, za co nagrodziliśmy aktorów głośnymi brawami.

Natalia Migas