ISKRA SZCZĘŚCIA

W roku szkolnym 2019/2020 działa w naszej szkole projekt „Iskra szczęścia”. Wśród wielu działań w ramach tego projektu 30 stycznia było kolędowanie w Szpitalu Specjalistycznym  Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim. Pani dyrektor Urszula Kalemba przyjęła serdecznie kolędników z Juszczyna.

Była to grupa 20 osobowa. Na instrumentach grali:

- skrzypce: Zofia Mazur i Wojciech Jabcoń,

- heligonka: Wojciech Jabcoń,

- gitara: Kasia Jabcoń,

- mała harmonia: Dawid Świętek.

Grupa kuracjuszy liczyła 32 osoby. Większość była na wózkach inwalidzkich. Wszyscy otrzymali paczki z pierniczkami, które dzieci w zespołach piekły w domach. Widownia była zasłuchana i wzruszona koncertem.

Następnym zadaniem była kolęda misyjna uwieńczona wyjazdem 18 stycznia do Krakowa. Kolędnicy zebrali około 7000 złotych w Juszczynie i prawie 2000 złotych w Kojszówce. Chętni /36 osób/ uczestniczyli w Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych w Centrum Jana Pawła II. W recepcji otrzymaliśmy nazwę Oceania1 i kolor niebieski.

Spotkanie rozpoczęło się od koncertu zespołu z Boliwii. Następnym punktem programu była prelekcja pani Doroty Kozieł, misjonarki z Peru, która spędziła 13 lat na misjach. Wszyscy uczestniczyliśmy we mszy św. Po mszy skorzystaliśmy ze smacznej Kuchni Misjonarza. Sprawdzeniem wiedzy o misjach był konkurs. Nasza szkoła zdobyła I miejsce /Kornelia Grzechynka/ i dwa wyróżnienia /Gołuszka Kinga i Olszówka Paulina/. Następnie wszyscy uczestniczyli w zabawach tanecznych prowadzonych przez wolontariuszki. Na zakończenie było rozesłanie grup z błogosławieństwem.

Wszyscy wróciliśmy radośni do domu. Każdy otrzymał słodycze zasponsorowane przez zakład „Skawa”.

Bernadeta Biskup