ŻYJ PASJĄ... SPOTKANIE Z ULTRAMARATOŃCZYKIEM ROMANEM FICKIEM

W środę 22.01.2020r.naszą szkołę odwiedził ultramaratończyk - pan Roman Ficek, który przebiegł Łuk Karpat w 30 dni, spełniając swoje życiowe marzenia.

Opowiedział nam, jak się do tego zadania przygotowywał oraz jak wyglądała jego wyprawa.  Wszyscy słuchaliśmy go z zaciekawieniem. Pod koniec spotkania udzielił nam wielu cennych rad dotyczących aktywnego spędzania czasu.

Jeszcze raz dziękujemy panu Romanowi za miło spędzony czas, piękną opowieść ilustrowaną filmem i zdjęciami oraz za motywację do działania, którą u niejednego z nas rozbudził.

Kinga, Amelia,Oliwia z klasy VIIIb

SKKT TUR-EKO

Pan Roman Ficek, 30-letni długodystansowiec, udzielił nam również krótkiego wywiadu, który przeprowadziła Emilia z klasy VIIa:

-Dzień dobry. Dziękuję, że zgodził się Pan odpowiedzieć na kilka moich pytań.

-Dzień dobry.

-Więc na początek: Jak zaczęła się Pana przygoda z górami?

-Przygodę z górami zacząłem od wyjścia na wschód słońca zimą na Babią Górę. Po zejściu ze szczytu zacząłem się interesować górami i różnymi kursami alpinistycznymi.

-Ma Pan jakieś inne pasje oprócz biegania?

-Bieganie to pasja ponad wszystko połączona z górami, co układa się we wspaniałą całość. Oprócz tego lubię słuchać muzyki i czytać książki. Ciężko by było poradzić sobie z dwoma pasjami. Jedna mi wystarczy. Zapełnia mi całe życie i czas.

-Wraz z pasją i ciężką pracą przyszły sukcesy. Jakie należą do największych?

-Moje największe sukcesy to zdobycie 55-ciu Tatrzańskich Dwutysięczników  w 127 godzin oraz przebiegnięcie Łuku Karpat-2300km- w 29 dni i 11 godzin. Poza tym kilka zwycięstw  na ultradystansie na zawodach w Polsce.

-Dziękuję serdecznie za poświęcony czas. Życzę dalszych sukcesów.