BEZPIECZNIE NA WSI – KONKURS PLASTYCZNY

W poniedziałek, 17 lutego 2020 r., uczniowie klas 0 – III wzięli udział w prelekcji na temat bezpieczeństwa na wsi. Uczniowie obejrzeli film pt. „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo” będący symulacją gry komputerowej, w której podążając za graczem dowiedzieli się, jakie zagrożenia są obecne w gospodarstwie rolnym i jak ich unikać.

Prezentacja wprowadziła dzieci w tematykę konkursu organizowanego przez KRUS, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, na temat zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością w gospodarstwie rolnym zwierząt gospodarskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Monika Kubas