KREATYWNIE, INNOWACYJNIE, SAMODZIELNIE

Listopadowa lekcja fizyki w klasie 8b była przeprowadzona pod hasłem “Kreatywnie, innowacyjnie, samodzielnie”. Uczniowie realizowali treści z podstawy programowej podczas lekcji “Opór elektryczny”. Wykorzystywali przy tym sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci. Był to miernik uniwersalny DIGITAL MULTIMETER firmy TOPEX oraz zestaw do budowy obwodów elektronicznych BOFFIN II 3D Electronic Kit. Dodatkowo, do pomiarów napięcia elektrycznego i natężenia prądu elektrycznego oraz budowy obwodów, młodzież korzystała ze sprzętu, który jest od lat dostępny w szkole. Zaangażowanie uczniów, ciekawość poznawcza oraz konsekwencja w działaniu przy jasno określonych zasadach, przyczyniła się do stworzenia przyjaznej atmosfery oraz dominacji współpracy nad rywalizacją. Dzięki sprzętom z programu #LaboratoriaPrzyszłości, młodzi ludzie, poprzez doświadczenia lepiej i chętniej pogłębiają swoją wiedzę a także umiejętności  z zakresu nauk przyrodniczych.

Urządzenia wykorzystane do zajęć zostały zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci