ÓSMOKLASIŚCI BADAJĄ POGODĘ

Dwunastu uczniów klasy 8a podczas dodatkowych zajęć z geografii brało udział w zajęciach terenowych przy stacji pogodowej. Uczniowie pracujący w grupach odczytywali ze znajdujących się tam przyrządów: temperaturę powietrza, wilgotność, ciśnienie, opady, kierunek i prędkość wiatru. W drugiej części  lekcji uczniowie analizowali dane zamieszczone na portalu meteoalet dla stacji meteorologicznej w Juszczynie. W oparciu o dane znajdujące się w historii pomiarów uczniowie obliczali średnią temperaturę grudnia 2022r i amplitudę temperatury.

Wszyscy uczniowie współpracowali ze sobą w grupach, chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach.

Stacja pogodowa została zakupiona dzięki udziałowi naszej szkoły w programie Laboratorium Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci