EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

W dniu 08.02.2023r. podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Juszczynie został przeprowadzony egzamin  na kartę rowerową. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie musieli odpowiedzieć na 15 pytań testowych.

Ubiegający się o kartę rowerową wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, znają zasady pierwszeństwa przejazdu, potrafią określić wyposażenie roweru, wyróżnić czynniki wpływające na bezpieczeństwo oraz elementy pierwszej pomocy. Pozytywne zaliczenie testu z teorii (minimum 80%) było warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego.

Egzamin praktyczny odbywał się na hali sportowej szkoły. Ocenie podlegały następujące umiejętności: pozycja kierującego na rowerze, upewnienie się o możliwości jazdy, płynne ruszanie z miejsca, upewnienie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, jazda wytyczonym pasem, nie podpieranie się nogami, manewr „ósemki”,  hamowanie
i zatrzymywanie roweru w określonym miejscu.

Gratulujemy wszystkim odwagi i zdanego egzaminu, pozostałych zapraszamy w czerwcu 2023r.  na kolejny egzamin.

Agnieszka Kaczmarczyk