STWÓRZ SOBIE PRZESTRZEŃ ...

W lutym lekcja fizyki w klasie 8a była przeprowadzona pod hasłem “Stwórz sobie przestrzeń do uczenia się”. Uczniowie realizowali treści z podstawy programowej podczas lekcji “Wyznaczanie okresu drgań wahadła”. Wykorzystywali przy tym sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci. Była to suwmiarka, kątownik, taśma miernicza oraz kątomierz. Przy ich użyciu młodzież zbudowała własne statywy w postaci drewnianych ramek.  Dodatkowo, do pomiarów okresu drgań czyli czasu, który wahadło potrzebuje aby wykonać jedno pełne wahnięcie, używali stoperów. Zaangażowanie uczniów, ciekawość poznawcza oraz konsekwencja w działaniu przy jasno określonych zasadach, przyczyniła się do stworzenia przestrzeni odpowiedniej do zajścia procesu uczenia się oraz uczenia siebie nawzajem.  Dzięki sprzętom z programu #LaboratoriaPrzyszłości, młodzi ludzie, poprzez eksperymenty łatwiej i chętniej pogłębiają swoją wiedzę a także umiejętności z zakresu nauk ścisłych.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci