SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W dniu 15.03. do naszych przedszkolaków zawitał Ratownik Medyczny Pan Wojciech Łaciak. Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda jego strój, co znajduje się w torbie ratownika medycznego i do czego służą te rzeczy. Pan Wojciech wytłumaczył także na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.  Podczas spotkania dzieci uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Nasze przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Dzielnie przećwiczyły  umiejętność sprawdzania przytomności, układania w pozycji bocznej bezpiecznej oraz wykonywanie ucisków ratowniczych.  Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi za przybycie i przekazanie cennej wiedzy.

Aneta Stec