WYCIECZKA DO WADOWIC I KLAWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

W dniu 4 kwietnia br. uczniowie z klasy V i VII wraz z kolegami z klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Kojszówce wybrali się na wycieczkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Celem naszej podróży było odwiedzenie miejsc związanych z osobą Papieża Jana Pawła II.    W Kalwarii zwiedzaliśmy Klasztor Ojców Bernardynów oraz pomieszczenia, w których przebywał Ojciec Święty w czasie pobytu w tym miejscu. Na makiecie, prezentującej zabudowę Polskiej Jerozolimy, poznaliśmy Dróżki Męki Pana Jezusa i Dróżki Matki Bożej.

Wadowice i jego zabytki zwiedziliśmy podczas wycieczki kolejką turystyczną. Ostatnim punktem na naszej trasie było Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Tu każdy uczestnik wyposażony w audioprzewodnik i kartę pracy, mógł poznać życie Karola Wojtyły od dnia narodzin, przez dzieciństwo, młodość i cały pontyfikat, aż do dnia, w którym Ojciec  Święty odszedł do „domu Ojca”. Wycieczka była pełna refleksji, wzruszeń ale też dobrej zabawy.