WYCIECZKA DO GDAŃSKA

W dniach od 29.05 – 1.06 cała klasa 8a wzięła udział w czterodniowej wycieczce do Gdańska. Naszą podróż rozpoczęliśmy od lotu samolotem relacji Kraków Gdańsk. Podczas kolejnych dni z przewodnikiem przeszliśmy Trakt królewski, zwiedziliśmy także inne atrakcje turystyczne związane z historią Gdańska.

Byliśmy także w Europejskim Centrum Solidarności, z dachu budynku podziwialiśmy panoramę Gdańska. Ciekawą atrakcją był rejs galonem Czarna Perła na Westerplatte. Uczniowie zobaczyli 25-metrowy pomnik, który kształtem przypomina wyszczerbiony bagnet wbity w ziemię. W pierwszym dniu po południu udaliśmy się na plażę Stogi, aby pospacerować brzegiem morza SKM-ką udaliśmy się też do Sopotu na molo, główną atrakcję i wizytówkę tego miasta.

Podróż powrotną odbyliśmy pociągiem Pendolino z Gdańska do Krakowa.

Opiekunami  podczas wycieczki była pani Agnieszka Kaczmarczyk i pani Wioletta Kasprzyk