WYCIECZKA DO INWAŁDU

We wtorek 5 czerwca uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do Inwałdu. Zwiedzanie rozpoczęli od  Parku Miniatur „Świat Marzeń”. W tym niezwykłym miejscu, odbyli ekspresową podróż przez Australię, Grecję, Włochy, Chiny, Francję, Meksyk, jak również Polskę, gdzie zobaczyli miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W ciągu zaledwie jednego dnia mogli stanąć pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, pod Bramą Brandenburską czy koło Muru Chińskiego. Miniatury nie były jedynymi atrakcjami Parku. Uczniowie mieli także okazję spędzić czas w osadzie średniowiecznej pod opieką animatorki ubranej w strój średniowieczny. Podczas specjalnych warsztatów oprowadzała ona po chatach, w których dzieci wcielały się w średniowiecznych rzemieślników – ukręciły powróz, wykuły haczyk u kowala i utkały krajkę. Obowiązkowym punktem pobytu w Warowni była wizyta u smoka. Dzieci wzięły również udział w warsztatach garncarskich, gdzie lepiły miseczki z gliny.  Na zakończenie wycieczki był czas na zabawę w sali wielkich klocków.

Katarzyna Stopka