MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Przez cały rok szkolny klasa 0c realizowała projekt „ Mały Miś W Świecie Wielkiej Literatury”, jego głównym celem było rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolakami. Maskotka Miś wędrowała do każdego dziecka, który miał się nim  zaopiekować, a rodzice poczytać misiowi na dobranoc. Do maskotki dołączony był dzienniczek, w którym dzieci rysowały swojego ulubionego bohatera. Dodatkowo na zajęciach realizowały moduły „ Mały miś i zdrowe nawyki”, „ Emocje w życiu rodzinnym” i „ Czytamy razem z Małym Misiem” W klasie zorganizowano kącik czytelniczy, a książeczki często  towarzyszyły podczas zajęć.

Warto pamiętać: „ Książki to są Twoi najlepsi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.” J. Rak

A. Wieczorek