DZIEŃ PATRONKI 2023

W czwartek 15 czerwca br. obchodziliśmy Dzień Patronki naszej szkoły, świętej Królowej Jadwigi. Nasze wspólne świętowanie zostało przeniesione z dnia 8 czerwca (wspomnienie liturgiczne), gdyż w tym dniu przypadała Uroczystość Bożego Ciała.

Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w kościele, której przewodniczył ks. Proboszcz Tadeusz Bogdanik. Oprawę muzyczną podczas liturgii zapewniła schola „Boże Nutki”, którą prowadzi Pani Izabela Zdebska, nauczycielka muzyki w naszej szkole. Po Eucharystii, udaliśmy się do szkoły na, krótki apel poświęcony św. Jadwidze, który wraz z uczniami przygotowała Pani katechetka Dorota Kozieł. Następnie na dziedzińcu przed szkołą, uczestniczyliśmy w barwnym korowodzie, podczas którego poszczególne klasy oddawały hołd św. Jadwidze. Wielu uczniów, jak i niektórzy nauczyciele przebrani byli w stroje z czasów, kiedy żyła nasza patronka. Po zakończeniu korowodu wróciliśmy na plac przed szkołą, gdzie odbył się klasowy konkurs wiedzy o św. Jadwidze, prowadzony przez Pana katechetę Jerzego Krywulta. Wygrali, go przedstawiciele klasy 4a. Wspólne świętowanie zakończyliśmy konkursem talentów, w którym uczniowie prezentowali swoje zdolności, m.in. taneczne, akrobatyczne, czy muzyczne.

Grupa "Fotokaktusy" przygotowała relację fotograficzną z wydarzenia, korzystając m.in. ze sprzętu dostarczonego do naszej szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Jerzy Krywult, katecheta