SPOTKANIE Z ALPAKAMI

W środę 14 czerwca klasa 0 B pojechała do Lachowic, do ośrodka hodowlanego Happy Alpaka. Dzieci swoją przyrodniczą wycieczkę rozpoczęły od urokliwego spaceru przez las. W ośrodku zostali serdecznie przywitani przez właścicieli, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o życiu alpak i ich hodowli. Spotkanie i bezpośredni kontakt z tymi niezwykłymi zwierzętami dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i dużo radości. Każdy przedszkolak mógł karmić, dotykać, a nawet oprowadzać alpakę po terenie ośrodka.

Również dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem wełny uzyskanej ze zwierząt.  Obowiązkowo każdy uczestnik wycieczki zrobił sobie zdjęcie z alpaką Piotrusiem.  Podsumowaniem wyjazdu było ognisko z kiełbaskami. Bezpośredni kontakt z naturą pozwolił małym przyrodnikom poczuć pierwszy powiew wakacji.

Ewa Sałaciak