SIĘGAM PO KSIĄŻKĘ…

W tegorocznym konkursie czytelniczym Sięgam po książkę poświęconym powieści  Ewy Nowak „Yellow bahama w prążki” uczestniczyły cztery zespoły klasowe: Va, VIa, VIb, VIIa.  Zmagania przeprowadzone 13-go czerwca miały pięć etapów i oceniane były przez trzyosobowe jury w składzie: p. Agnieszka Kaczmarczyk, p. Magdalena Rączka oraz w roli eksperta - p. Bożena Stopka.

Najpierw zespoły zaprezentowały przygotowane wywiady z  główną  bohaterką książki - Hanią, potem zawodnicy uczestniczyli w Balonowej zgaduj – zgaduli, a następnie rozwiązywali Skojarzenia literackie podczas multimedialnej prezentacji. W czwartym etapie konkursu w scenerii osiedlowej biblioteki słuchaliśmy pięknego czytania fragmentów powieści losowanych przez uczniów z szuflad katalogu bibliotecznego. Zwieńczeniem całości były zespołowe scenki dramatyczne, w których uczniowie wykazali się pomysłowością i zaprezentowali swe aktorskie umiejętności, dostarczając publiczności dobrej zabawy.

Rywalizacja klas przebiegała w atmosferze ciepłego humoru. Na klimat uroczystości wpłynęła zdecydowanie tematyka książki i oprawa plastyczna wydarzenia, o którą zadbali organizatorzy, a także uczestnicy zaangażowani w przygotowania.

Radosny, słoneczny motyw żółtego koloru pozostanie na pewno w pamięci czytelników, których urzekły niezwykłe przygody Hanki i jej niesfornego kolegi Jacka Boska.

Zmagania konkursowe trwające ponad dwie godziny  pozwoliły na wyłonienie zwycięzców. Przewagą jednego punktu zwyciężyli uczniowie Va, którzy otrzymali voucher na lody- nagrodę główną. Zaraz za nimi na drugiej pozycji znalazła się klasa VIIa. Wszystkie zespoły przygotowały się znakomicie i otrzymały pamiątkowe dyplomy z wymownym wizerunkiem kościotrupa Wacka.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie, a klasom gratulujemy udanych występów.

Beata Bałos, Maria Twardowska-Adaszek, Bożena Stopka