PIKNIK RODZINNY W JUSZCZYNIE

W sobotę 17 czerwca br. na terenie LKS „Naroże” w Juszczynie odbył się „Piknik Rodzinny”, zorganizowany przez Radę Rodziców działającą przy naszej szkole.

Przygotowania do imprezy rozpoczęły się kilka miesięcy wcześniej. Szefowe Rady Rodziców – pani Bernadetta Klimowska i pani Dorota Kaczmarczyk, zasiadająca także w Radzie makowskiej gminy - swoim entuzjazmem i pozytywną energią zarażały po kolei: sponsorów, rodziców, dyrekcję szkoły, nauczycieli i wiele osób oraz firm, niezwiązanych bezpośrednio z Juszczynem. Jednak jak zawsze, największy ciężar organizacyjny wzięły na siebie obie panie.

Na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje. Każdy - bez względu na wiek – znalazł coś dla siebie. Adepci OSP Juszczyn prezentowali umiejętności potrzebne w akcji gaszenia pożarów, a duzi i mali fani motoryzacji mieli okazję zajrzeć do wnętrza wozu strażackiego. Ciekawi mocniejszych wrażeń mogli spróbować swych sił na ściance wspinaczkowej zainstalowanej przez Grupę Beskidzką GOPR.

Dla najmłodszych rozstawiono dmuchane zjeżdżalnie. Na stanowisku malowania twarzy, robienia tatuaży i plecenia warkoczyków była szansa zamienić się w dowolną postać z bajki, np. zostać królewną, piratem, czarownicą czy Batmanem. Dużą popularnością cieszyła się jazda konna ze stajni na Makowskiej Górze. Przed obiektywem fotobudki robiono szalone zdjęcia na pamiątkę wspaniałej atmosfery.

Wśród gości, którzy odpowiedzieli na zaproszenia, znaleźli się m.in.: starosta suski - pan Józef Bałos, proboszcz miejscowej parafii - ks. Tadeusz Bogdanik, pan Kazimierz Bałos - radny naszej gminy oraz sołtys Juszczyna – pan Stanisław Kozieł.

Imprezę prowadziła pani Iwona Staśkiewicz, która krążąc z mikrofonem wśród publiczności, pytała o wrażenia, zachęcała do udziału w loterii fantowej i cały czas dbała o pozytywny nastrój zebranych.

Na scenie zaprezentowali się artyści ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej, a także członkowie zespołu regionalnego „Zbyrcocek”.

Zachwyt wzbudziły urocze występy dzieci przedszkolnych oraz klas I-III, które pod okiem swych wychowawczyń wykonały przygotowane piosenki. Umiejętności taneczne i wokalne pokazali też uczniowie klas 4-6, przygotowani przez panią Izę Zdebską. Roztańczone zumbowiczki wyciągały biesiadników zza stołów i zapraszały do udziału we wspólnej zabawie.

Dźwiękową oprawę imprezy zapewnił ks. Stanisław Migiel, do późnych godzin uwijając się przy konsoli. Gwiazdą wieczoru był zespół rockowy PotOCK, na którego „Hej na ty Babi Górze” wszyscy czekali. Swoje utwory zagrała też hardrockowa grupa DDU.

O podniebienia imprezowiczów dbał kącik gastronomiczny, serwując potrawy z grilla, lody, popcorn, zimne i gorące napoje oraz ciasto.

Wesoły nastrój od początku towarzyszył obecnym, którzy do północy bawili się pod dyktando muzyki DJ-a Arkadiusza.

Wielkie podziękowania należą się instytucjom, firmom i osobom, które pomogły w przeprowadzeniu festynu, a są to:

• Burmistrz Makowa Podhalańskiego
  • Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Makowie Podhalańskim
  • Prezes LKS „Naroże” Krzysztof Sarna
  • Invest Group Sobaniak s.j.
  • „Knajpa" Tomasz Koziana
  • Mateusz Surmiak
  • Urszula i Piotr Suwaj
  • „Kardamonn” Grażyna Bąbol
  • „Sjesta” Maria Czarny
  • Hotel „Klaudia”
  • OREW w Juszczynie
  • Wiesława i Stanisław Tokarz
  • GOPR Grupa Beskidzka
  • OSP Juszczyn
  • „EKO-Skawa”
  • portal sucha24.pl – patron medialny

Słowa wdzięczności kierujemy też do dyrekcji, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Juszczynie, zaangażowanych w obsługę festynu. Nie jesteśmy w stanie wymienić po imieniu każdego, ale za każdą pomoc bardzo serdecznie dziękujemy!