DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W KLASACH 1

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Wiadomo bowiem, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć; uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Czytanie to dobry pomysł na nudę, a czytać można wszystko!

W ramach ogólnopolskiej akcji, wychowawcy klas 1 oraz opiekun biblioteki szkolnej, zorganizowali głośne czytanie w klasach 1. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania bajki autorki Janiny Porazińskiej pt. „Kozucha Kłamczucha”, która została przeczytana przez Panią Marię Twardowską - Adaszek. Wszyscy uczniowie klas 1 uważnie słuchali czytanej bajki, a rozmowa na temat jej treści nie pozostawiła wątpliwości. Z bajki dzieci wyniosły morał, iż kłamać nie wolno, bo jest to złe, przykre, może sprawić wiele problemów, a prawda i tak w końcu wyjdzie na jaw. Na pamiątkę tego wydarzenia, uczniowie z klasy 1a i klasy 1b otrzymali dyplom, a Pani Marii uczniowie wręczyli podziękowanie.

Aneta Stec, Ewa Bogdan