POWITANIE JESIENI

23  września dotarła do naszej szkoły jesienna pora roku. Pożegnaliśmy wszyscy słoneczne lato i radośnie powitaliśmy kolorową jesień. Wszystkie dzieci z klas ,,0” uroczyście ruszyły na spacer w poszukiwaniu oznak Jesieni. Dzieci przypomniały sobie o zasadach panujących w pobliżu lasu oraz poznały poszczególne drzewa, ich liście oraz owoce. Po zebraniu darów Jesieni umieściły je w swoich klasach w kącikach przyrody. Przez ostatnie kilka dni, kąciki te, zostały skrupulatnie wypełnione różnorodnymi skarbami  Jesieni – kasztanami, żołędziami, szyszkami, różnorodnymi dyniami, kolbami kukurydzy, słonecznikami, wrzosami, kolorowymi liśćmi.

Tego dnia dzieci śpiewały również piosenki o tematyce Jesiennej. Obowiązkowo wykonywały jesienne prace plastyczne oraz pięknie ozdobiły kolorowymi liśćmi korytarz szkolny. Młodsze dzieci w nagrodę otrzymały pamiątkowe opaski, które przypominały im o nowej porze roku. Dla starszych dzieci nie zabrakło zabaw połączonych z ćwiczeniami matematycznymi przy użyciu liczmanów - żołędzi oraz kasztanów.

Trudno więc ukryć, że jesień zawitała do nas na dobre. Mamy nadzieję że nie będzie nudna i wniesie w nasze szkolne życie wiele radosnych i wspaniałych chwil.

Agnieszka Wróbel-Nowak