MISYJNY SYNOD DZIECI

W sobotę 28 października 2023 r. dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Juszczynie oraz ze szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina
w Kojszówce uczestniczyły wraz z katechetami, p. Dorotą Kozieł i p. Jerzym Krywultem
w Synodzie Misyjnym Dzieci, odbywającym się w Krakowie. Wydarzenie miało miejsce
w Centrum Św. Jana Pawła II oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Punktem centralnym spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem JE. Ks. Biskupa Roberta Chrząszcza, w czasie której ponad dwutysięczna wspólnota polecała Bogu intencje misji zagranicznych.

W czasie spotkania nie zabrakło czasu na naukę, zabawę, śpiew i taniec oraz zatrzymanie się przy Słowie Bożym i spotkanie ze świeckimi misjonarkami pracującymi w Zambii. Dzieci wzięły także udział w konkursie misyjnym.

W pamięci pozostanie nam ubogacające spotkanie z misjonarzami i wspólnotą, która modlitwą i czynem wspiera dzieło misyjne Kościoła.

Jerzy Krywult