SPORT SZKOLNY

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy ze sportowym przytupem.

Wrzesień, jak co roku obfitował w biegi długodystansowe. W gminnym etapie sztafetowych biegów przełajowych nasi uczniowie zdobyli kolejno:

I miejsce dziewczęta młodsze (klasy 5-6)

I miejsce dziewczęta starsze (klasy 7-8)

II miejsce chłopcy młodsi (klasy 4-6)

W zawodach powiatowych startowały tylko dziewczęta, jako mistrzynie naszej gminy i zajęły:

III miejsce w kategorii Igrzysk Dzieci- dziewczęta młodsze w składzie: Zuzanna Stopka, Milena Marek,  Zosia Gąstała, Nikola Tokarz, Hania Klimowska, Emilia Stasik, Zuzanna Dębińska, Alicja Mędrala.

IV miejsce w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej- dziewczęta starsze w składzie: Zuzanna Kaczor, Marta Gołuszka, Natalia Szafraniec, Weronika Dyrcz, Emilia Bogacz, Laura Zemlik, Paulina Mędrala.

Październik to z kolei miesiąc halowej piłki nożnej. W potyczkach na szczeblu gminnym, również lepiej prezentowały się dziewczęta, wygrywając w swoich kategoriach i zdobywając tytuły Mistrzyń Gminy Maków Podhalański. Chłopcy młodsi (klasy 4-6) uplasowali się na IV miejscu, chłopcy starsi (klasy 7-8) na miejscu drugim. Jednak tylko dziewczęta otrzymały możliwość reprezentowania naszej szkoły i gminy na zawodach powiatowych.

18 października w Zembrzycach odbył się finał powiatowy w halowej piłce nożnej dziewcząt młodszych w kategorii Igrzysk Dzieci. Po bardzo zaciętych meczach, ostatecznie nasze piłkarki zdobyły Wicemistrzostwo Powiatu Suskiego w składzie: Zosia Gąstała, Zosia Holc, Kornelia Grzechynka, Lena Chorąży, Hania Klimowska, Nikola Tokarz, Michalina Sala, Zuzanna Stopka, Milena Marek, Justyna Bobak. Dodatkowo Zosia Gąstała otrzymała indywidualną nagrodę MVP drużyny.

24 października w Makowie Podhalańskim odbył się finał powiatowy w halowej piłce nożnej  dziewcząt starszych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta uplasowały się na III miejscu, a Julia Zgudziak otrzymała tytuł MVP drużyny. Skład drużyny: Zuzanna Kaczor, Marta Gołuszka, Natalia Szafraniec, Emilia Bogacz, Weronika Dyrcz, Julia Zgudziak, Julia Przybyła, Maja Szczurek, Izabela Suwaj,

Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowej walki oraz osiągniętych sukcesów.

Agnieszka Stasik