PRZEDSZKOLAKI W MOBILNYM PLANETARIUM

Dnia 15.11.2023 w naszej szkole odbył się pokaz - mobilne Planetarium. Seans dla dzieci z klas 0, nosił tytuł ,,Sekret Poznanej planety” i trwał 30 min. Planetarium to unikatowe narzędzie dydaktyczne, które w przystępny oraz interesujący sposób zapoznał dzieci ze zjawiskami astronomicznymi zachodzącymi na niebie. Pokaz przeniósł dzieci w niezwykłą podróż do świata astronomii. Stworzył on szanse na podziwianie kosmosu bez wychodzenia z sali lekcyjnej, a tym samym zaszczepił chęć poszerzenia wiedzy o otaczającym nas wszechświecie. Wnętrze planetarium było bardzo wygodne, dzięki czemu dzieci mogły swobodnie, na leżąco, podziwiać astronomiczną prezentację. Pojawiające się projekcje były bardzo realistyczne, przez co  wspaniale pobudzały wyobraźnie dzieci.

Mamy nadzieje, iż w przyszłości, będziemy mieli możliwość uczestniczenia, jeszcze w pokazach nawiązujących do przemian zarówno przyrodniczych jak i zjawisk geograficznych.

Agnieszka Wróbel-Nowak