OBSERWUJEMY POGODĘ

#LaboratoriaPrzyszłości.

W listopadzie 2023 uczniowie klasy Va w ramach lekcji geografii brali udział w zajęciach terenowych, które odbywały się przy stacji pogodowej zakupionej w ramach realizacji programu.

Zajęcia prowadzone były  metodą odwróconej lekcji. Uczniowie wcześniej zostali podzieleni na pięć grup. Każdy zespół w ramach pracy domowej przygotował informację na temat  jednego  ze składników pogody, oraz przyrządów służących do jego  pomiaru.

Podczas zajęć każda grupa prezentowała przygotowane informacje, a także przyrządy z których odczytywała wyniki pomiaru.

W drugiej fazie lekcji uczniowie w grupach uzupełniali kartę pracy pt ,,Obserwujemy pogodę”. Każda grupa otrzymała kalendarz ,,Miesięczny pomiar temperatury powietrza’’, który będą prowadzić systematycznie w kolejnych miesiącach od grudnia do kwietnia, każdy zespół w innym miesiącu.

Wszyscy uczniowie bardzo aktywie uczestniczyli w zajęciach, które pozwoliły im na poszerzenie wiedzy meteorologicznej.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci