TYDZIEŃ UPRZEJMOŚCI

W dniach 27.11.2023- 01.12.2023 w naszej szkole odbędzie się Tydzień Uprzejmości. Zadania przewidziane do realizacji w klasach, indywidualnie przez uczniów, nauczycieli:

1. Klasy IV-VIII przygotują w swoich salach gazetkę ścienną: „Drzewo życzliwości”- co to znaczy być życzliwym?

2. Na dolnym korytarzu na ruchomych tablicach uczniowie będą mogli indywidualnie przez cały tydzień zamieszczać zwroty grzecznościowe wymyślone przez siebie (w formie haseł, rymowanek, cytatów) przygotowane na estetycznych karteczkach. Na odwrocie karteczek uczniowie zamieszczą swoje dane (imię i nazwisko, klasę). Najbardziej pomysłowe prace zostaną nagrodzone słodkimi upominkami i pozytywnymi uwagami, a także zaprezentowane na apelu.

3. Przez cały tydzień uczący nauczyciele będą wpisywać uczniom, którzy wykażą się na lekcjach kulturalną postawą (zachowanie się na lekcjach, kultura osobista, przestrzeganie norm i zasad, postawa wobec innych kolegów i koleżanek w klasie, stosunek do nauczyciela) pozytywną uwagę do dziennika- podkreślając zauważoną postawę.

4. 01.12.2023 r. nauczyciele będą głosować na najkulturalniejszą klasę w szkole. Wyniki głosowania zostaną przedstawione na apelu 06.12.2023 r.

5. Do wtorku 05.12.2023 r. wychowawcy klas policzą uwagi pozytywne swoich wychowanków i wyłonią ucznia, który w dniach 27.11-01.12.2023 otrzymał ich najwięcej. W ten sposób wybierzemy „króla lub królową uprzejmości”, który otrzyma dyplom na szkolnym apelu.

6. Nauczyciele wychowania fizycznego na lekcjach przez cały tydzień będą zwracać szczególną uwagę na zasady fair play oraz podkreślać ich znaczenie.

7. Do 05.12.2023 r. chętni uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Uprzejmość w Internecie”. Technika dowolna, format A4. Zwycięzcy również zostaną nagrodzeni na apelu. Prace konkursowe będą zbierać wychowawcy.

8. Na drzwiach klas pojawią się naklejki ze zwrotami grzecznościowymi