WYCIECZKA DO KRAKOWA

30 listopada 2023 roku uczniowie klas V b, VI a uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu był Park Trampolin GOjump – jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Krakowa. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m in. trampolin sportowych, ścieżek akrobatycznych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił i umiejętności fizycznych. Mieli okazję również, poprzez wspólną zabawę i ćwiczenia do lepszego zintegrowania się w grupie.

Po godzinnej zabawie wychowankowie z nauczycielami udali się do Muzeum Rynku Podziemnego. Spacerując podziemnym szlakiem turystycznym, mogli poczuć atmosferę panującą kiedyś na średniowiecznym Rynku, a także zobaczyć wiele ciekawych eksponatów: dawne zagrody, domy, przedmioty mieszkańców Krakowa, fragmenty dróg czy nawet groby. Bez wątpienia najbardziej ciekawe okazały się multimedialne ekspozycje.

Po wyjściu z Muzeum wszyscy mieli okazję kupić pamiątki na kramach w Sukiennicach. W drodze powrotnej zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć, m in. pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Niezapomnianie wrażenie wywarł na uczniach widok Zamku Królewskiego na Wawelu, który mijaliśmy dzięki naszej znakomitej Pani przewodnik  Elżbiecie Borys. Nie zabrakło oczywiście wizyty w McDonald’s, na którą z wielką niecierpliwości wszyscy czekali.

Pełni wrażeń, zadowoleni wróciliśmy do domów. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wyciecze po Polsce.