SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

W sobotę 27 stycznia, w Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, miało miejsce kolejne Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Na to wydarzenie udały się dzieci z naszej szkoły wraz z uczniami z Kojszówki. W dniu 6 stycznia, w Uroczystość
Objawienia Pańskiego dzieci z tych szkół odwiedzały domy znajdujące się na terenie swoich parafii. Śpiewając kolędy i przekazując Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa, zbierały one wówczas środki finansowe na wsparcie działalności misyjnej w Peru. W krakowskim spotkaniu dzieciom i młodzieży z tych szkół towarzyszyli ich katecheci, p. Dorota Kozieł i p. Jerzy Krywult.
Po dotarciu przez nas na miejsce spotkania, na parkingu przywitali nas wolontariusze, którzy podzielili jego uczestników na 4 grupy: kolor zielony to Afryka, czerwony – Ameryka, żółty – Azja i niebieski symbol Oceanii. Juszczyn i Kojszówka zostały przydzielone do Ameryki.
O godzinie 8:30 w auli znajdującej się obok sanktuarium nastąpiło zawiązanie wspólnoty i spotkania z misjonarzami. Do Boliwii zabrała nas świecka wolontariuszka, która pełniła posługę w stolicy tamtego kraju – La Paz. Chwilę później wzięliśmy udział w quizie misyjnym za pośrednictwem aplikacji internetowej Kahoot. Nad jego przebiegiem czuwali członkowie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.
Następnie udaliśmy się do sanktuarium, by uczestniczyć we Mszy Świętej. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jan Zając, emerytowany biskup archidiecezji krakowskiej. Biskup, witając młodych kolędników misyjnych stwierdził, że są oni „świadkami i uczestnikami wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia”, którą dzielili się w czasie wędrówki po rodzinach i domach podczas kolędowania. – Witajcie prawdziwi apostołowie tajemnicy Bożego Narodzenia – mówił do zebranych. W czasie homilii biskup porównał kolędników misyjnych do mędrców ze Wschodu, którzy złożyli dary Nowonarodzonemu Jezusowi. – Złoto objawia się jako najpiękniejsza prawda, że Bóg nas tak umiłował, że posłał nam Swojego Syna, że jesteśmy zbawieni, że jesteśmy tymi, którzy będą przeżywać wielką radość szczęścia wiecznego w niebie – mówił bp Jan Zając dodając, że skarb Bożej mądrości, którą mają w sercach, dzieci zaniosły zarówno do odwiedzanych w czasie kolędowania domów, ale przekazują go także tym wszystkim, którzy na misjach oczekują na „dar złota miłości Bożej”.

Na zakończenie liturgii wszystkim kolędnikom podziękował ks. Tadeusz Dziedzic, dyrektor Wydziału Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej. Po zakończeniu Mszy Świętej mogliśmy posilić się w Kuchni Misjonarza oraz wymienić swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami spotkania.
Nasze wspólne pielgrzymowanie przebiegało w atmosferze modlitwy i radości. Z całego serca dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom, za tak chętne i gorliwe angażowanie