„PORUSZAJĄCE BAJKI O EMOCJACH” W PRZEDSZKOLU

Od 22 do 26 stycznia w klasach 0A i 0B terapeuci z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki przeprowadzili szereg działań w ramach programu profilaktycznego „Poruszające Bajki o Emocjach.”

Realizacja programu została rozpoczęta od spotkania z rodzicami, podczas którego zostały wyjaśnione cele i założenia planowanych działań. Następnie terapeuci kilkukrotnie spotkali się z dziećmi. Nasze przedszkolaki w nietypowy teatralny sposób, za pomocą dramy i pantomimy aktywnie wcielały się w wybrane postacie.  Przeżywając różne przygody doświadczały wielu emocji tj. frustracji, złości, strachu i smutku.

W efekcie realizowanego programu większość dzieci zaczęła bardziej otwarcie mówić o swoich emocjach i je akceptować. Nauczyły się w odpowiedni sposób je wyrażać. Zrozumiały, że nie ma negatywnych emocji i wszystkie są potrzebne, tylko musimy sobie odpowiednio z nimi radzić, nie szkodząc sobie, ani też innym ludziom.

Ewa Sałaciak