TWORZYMY MAPĘ POGODĘ

W styczniu 2024 r. uczniowie klasy IVb brali udział w zajęciach, które odbywały się z wykorzystaniem stacji pogodowej zakupionej w ramach realizacji programu. Tym razem nie korzystali z ogródka meteorologicznego znajdującego się przy szkole, ale z internetowej stacji pogodowej. Klasa została podzielona na dwie grupy, wyposażona w mapy naszej gminy oraz laptopy z dostępem do strony panel.meteoalert.pl i poproszona o wykonanie mapy pogody. Uczniowie na przygotowanych arkuszach map musieli zamieścić symbole pogodowe dla miejscowości gminnych, na podstawie danych wyświetlanych na portalu meteo. Utrudnieniem był fakt, że wiele symboli musieli wykonać sami wykazując się dużą kreatywnością. Na podsumowanie zajęć członkowie grup wcielali się w rolę prezenterów i przedstawiali prognozę pogody przygotowaną dla najbliższej okolicy.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci