NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA W NASZEJ SZKOLE

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 wspierający biblioteki w całej Polsce dotrze także do nas.

Kilka dni temu (11 marca br.) Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie opublikował wyniki naboru wniosków o wsparcie działań mających na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Miło nam poinformować, że na liście placówek, które otrzymają dofinansowanie w latach 2024-2025, znalazła się nasza szkoła. Przygotowaliśmy i złożyliśmy dwa wnioski: jeden obejmujący oddziały przedszkolne, a drugi – klasy I-VIII. Oba projekty znalazły uznanie komisji kwalifikacyjnych i w związku z tym otrzymamy środki na nasze działania: przedszkole 3 750 zł (w tym: 3 000 z budżetu państwa, 750 zł – wkład własny organu prowadzącego, czyli Gminy Maków Podhalański), szkoła podstawowa 15 000 zł (12 000 z budżetu państwa, 3 000 – wkład Gminy).

Około 65% pozyskanych środków przeznaczymy na zakup książek, nowości wydawniczych, ebooków i audiobooków, które uatrakcyjnią ofertę biblioteki szkolnej i przedszkolnej. Część środków wydamy na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz na doposażenie biblioteki w czytniki ebooków i regały na książki.

Bardzo się cieszymy z tego sukcesu. O szczegółach i dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do odwiedzania nas w bibliotece i zgłaszania swych propozycji związanych z zakupem książek. Śledźcie nas na FB i szkolnej stronie internetowej!

Maria Adaszek

Barbara Stanaszek