RAZ, DWA, TRZY - LICZYSZ TY

„Rosnę z matematyką” –  to program grantowy, do którego zakwalifikowały się przedszkolaki z naszych oddziałów. Jest to trzecia edycja programu Fundacji Mbanku, a dofinansowanie dostało 209 z 518 zgłoszonych projektów. Celem projektu jest kształcenie i doskonalenie umiejętności matematycznych dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt rozpoczynamy realizować w marcu i w tym właśnie miesiącu podjęłyśmy pierwsze działania polegające na zakupieniu pomocy dydaktycznych za przekazane nam środki finansowe. Kolejnym krokiem było wykorzystanie pomocy przy realizacji zajęć. Dzieci eksperymentowały z woda; badały jej właściwości, doskonaliły umiejętność liczenia przy użyciu innowacyjnej metody „Wiatrak matematyczny”, konstruowały budowle z zakupionych brył geometrycznych. W kwietniu i maju czekają na nas kolejne zadania, które w naturalny sposób, poprzez zabawę pokażą dzieciom jak ciekawa i zajmująca może być matematyka.

A. Wieczorek, B. Stanaszek, E. Sałaciak, A. Wróbel-Nowak