I POWIATOWY KONKURS „MISTRZ WIEDZY O ŻYWIENIU”

Pamiętacie, jak pod koniec listopada pisaliśmy o szkolnym etapie Konkursu „Mistrz Wiedzy o Żywieniu”?

W dniu 14 marca odbył się jego etap powiatowy, w którym nasze chłopaki Wojtek Kita i Sebastian Leśniak, zmierzyli się  z „mistrzami” z innych szkół podstawowych i średnich. Łatwo nie było, bo wiedza o żywieniu, składnikach pokarmowych i  ich znaczeniu, jest obszerna, ale obaj bardzo   się starali i wytężali umysł. Zapewne szare komórki zostały pobudzone jeszcze bardziej do działania, przez ucztę dla oka i podniebienia, jaką nam przygotował organizator  - Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Wojtek okazał się prawdziwym posiadaczem wiedzy o żywieniu zdobywając I miejsce. Świetną zabawą dla uczestników były warsztaty kulinarne, podczas których uczyli się przygotowywać sałatkę owocową. Zresztą sami zobaczcie galerię …..

Barbara Łazarz