KONKURS RECYTATORSKI-ELIMINACJE SZKOLNE I ELIMINACJE GMINNE Z SUKCESEM

W dniu 1 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych. Już po raz kolejny mieliśmy przyjemność wysłuchać młodych recytatorów, w dwóch kategoriach wiekowych : uczniowie z klas 0-II oraz z klas III-V. Każdy uczestnik zaprezentował dwa utwory: wiersz i fragment prozy. Wszyscy recytatorzy byli świetnie przygotowani. Po trudnych obradach komisji konkursowej w składzie : Pani Beata Bałos oraz Pani Maria Twardowska-Adaszek, wyłoniono reprezentantów naszej szkoły: gr. wiekowa 0-II: Nikola Dusza i Lena Bombas, uczennice z kl. 2b. W drugiej gr. wiekowej III-V: Nikola Nitoń i Zuzanna Dębińska uczennice z kl. 5a. Wszyscy uczestnicy szkolnych eliminacji otrzymali dyplomy z wyróżnieniem od organizatorów szkolnych eliminacji: Pani Beaty Pacygi i Pani Anety Stec , a także drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.  W kolejnych eliminacjach, które odbyły się dnia 7 marca w Makowskim Centrum Kultury zaprezentowało się, aż 27 uczestników. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, ale mimo to szczęście nie opuściło naszych reprezentantów, którzy osiągnęli sukcesy. W młodszej grupie wiekowej nasza uczennica Lena Bombas otrzymała wyróżnienie, tymczasem w starszej grupie wiekowej: II miejsce zajęła Nikola Nitoń, a III miejsce zajęła Zuzanna Dębińska. Dzięki takim wynikom nasza uczennica Nikola Nitoń zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom przygotowania, zdolności recytatorskich oraz osiąganych sukcesów .                                                                   Aneta Stec, Beata Pacyga.