SZKOŁA W MATEMATYCZNYCH BOJACH – ŚWIĘTO LICZBY PI

W środę, 27 marca, w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny, zorganizowany z okazji przypadającego 14 marca święta liczby pi (π).

Konkurencje rozpisane były dla wszystkich klas od 1 do 8. Klasy młodsze, 1-3, swoje zmagania oparły o poszukiwanie skarbów matematycznych na podstawie planu ewakuacji szkoły, z których później uczniowie stworzyli piękne gazetki klasowe.

Klasy 4-8 miały rozgrywki na sali gimnastycznej, gdzie każdy z wybranych 10 reprezentantów klasy, po rozwiązaniu zadania miał do pokonania sportowy tor przeszkód, na mecie którego był do wykonania rzut do kosza. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie i każdy celnie wykonany rzut do kosza uczeń otrzymywał 1 punkt.

W kategorii klas 4-5 ex aequo pierwsze miejsce uzyskały klasy 5a i 4a, a miejsce drugie - klasy 4b i 5b. W kategorii klas starszych (6-8), pierwsze miejsce zajęła klasa 7a, drugie – ex aequo klasy 6a i 8a, trzecie - klasa 7b.

Wszystkie klasy zostały uhonorowane nagrodami – losami na ciekawe spędzenie lekcji matematyki. Nagrody losowali przewodniczący klas, a były to; lekcja matematyki na świeżym powietrzu, film na lekcji matematyki, lekcja matematyki z poduszkami i kocykami oraz śniadanie na lekcji matematyki.

Każdy uczeń otrzymał także słodki poczęstunek, zasponsorowany przez firmę Maspex Wadowice.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za wspaniałą zabawę!!!

Organizatorzy: Wioletta Kasprzyk i Agnieszka Kaczmarczyk